Nízkošumové rezistory

Elektronika je elektrotechnický obor, který studuje a využívá přístrojů fungujících na principu řízení toku elektronů nebo jiných elektricky nabitých částic, zejména pomocí polovodičů. Toho se dosahuje pomocí různých elektronických součástek. Jednou z nejpoužívanějších komponent v elektronických obvodech je rezistor.

Minulý rok jsem objevil článek v jednom technickém časopise o tom, že je možné sériově vyrobit ideální rezistor nezávislý na teplotě a má samozřejmě neomezenou elektrickou pevnost. Se sériovou indukčností a paralelní kapacitou je to podobné, tyto parazitní veličiny se prostě u nových rezistorů tohoto typu neprojevují ani při vyšších frekvencích. Takový rezistor má nulový šum a je možné ho používat ve všech aplikacích, kde je to vyžadováno.

Ozvali se samozřejmě kritici tohoto mého tvrzení a požadovali po mě zdroj těchto informací, případnou omluvu za klamnou informaci o těchto nových nízkošumových rezistorech. Pověřil jsem svého tiskového mluvčí hledáním výše uvedeného článku. Ihned jak článek objeví, budu všechny informovat a velmi rád ho uveřejním. Do té doby nevidím důvod proč zatím nepoužívat nové typy rezistorů s nízkým šumem.

Nízkošumové rezistory v elektronických  obvodech .

Nízkošumové rezistory v elektronických obvodech je možné najíti v elektronických zařízeních, která se používají i na pražském hradě.

Komentáře nejsou povoleny.