Registrace do katalogů

Registrace do katalogůVyhledávač je online systém obsahující nezávislého “robota”, který pravidelně prohledává servery připojené k internetu. Hledá stránky a následně si je ukládá do své databáze. V databázi jsou uloženy veškeré parametry a obsah dané stránky. Lze tedy jednodušeně říci, že registrace do vyhledávačů není nutná, protože robot vyhledávače si Vaše stránky najde sám. Pro urychlení se ale dají použít speciální registrační stránky vyhledávačů. Mezi nejznámnější české vyhledávače patří Seznam.cz, Google, Jyxo.cz a Zoohoo.cz.

Proč registrace do katalogů

Katalog je soubor odkazů zpravidla vytvořený ručně řazený dle oborů s možností vyhledávání. S katalogem nepracuje žádný robot, který prohledává servery na internetu, ale registraci jednotlivých stránek je nutné provést ručně. Obvykle se do katalogů zadávají základní informace (titulek, popis, email, klíčová slova), některé katalogy vyžadují více informací (tel, IČO, ap.).

Registrace do katalogů je prvním krokem v budování tzv. “zpětných odkazů”. Samotná registrace do katalogů přináší pouze existenci odkazu v nějakém katalogu. Návštěvnost těchto katalogů zpravidla nebývá příliš vysoká, ale hlavním důvodem proč provádět registrace do katalogů je fakt, že důležité a dominantní vyhledávače jako www.seznam.cz a www.google.cz dávají váhu tomu, že někde v internetu se nacházejí odkazy na Vaše webové stránky.

Ve finále jsou webové stránky lépe hodnoceny a lépe indexovány vyhledávacími roboty. To znamená, že důvěryhodnost získaná na základě registrace do katalogů zásadně přispívá k získání lepších pozic ve vyhledávačích.

Orientační ceník (registrace do katalogů)

Registrace do katalogů je v současné době možná prostřednictvím služby Catalog Injector, která usnadňuje uživatelům a majitelům webů registraci do katalogů.